Loňské první zkušenosti se skalním lezením v Dolomitech mě motivovali natolik, že jsme s Vojtou hned po prázdninách začali pilně trénovat, abychom letos vylezli nějakou klasickou cestu. Celý rok jsme chodili lézt na stěnu a postupně jsme se usadili na šestém stupni obtížnosti. S vědomím, že na skalách nota bene na vícedélkových cestách se musíme "držet trochu při zemi" jsme začali hledat v průvodcích cesty obtížnosti 3-4. Na jaře se k nám přidala ještě Kačka, která nás hravě dohonila.
Volba nakonec padla na oblast Cinque Torri a Via delle Quide vedoucí na Torre Grande. První výjezd skončil pro nepřízeň počasí v tunelech Lagazoi, nicméně nic nás už nemohlo zastavit. Po rozlezení na cvičných skalkách pod Sass de Putia a ferratě Cesare Piazetta na Piz Boe jsme se ve čtvrtek na Cinque Torri vrátili.
Za dva dny jsme s Kačkou usoudili, že se nám na Cinque Torri líbilo a že by bylo škoda zůstat jen u jedné věže, a tak tam vyrážíme ještě jednou. Zalíbí se nám Torre Lucy, vytáhneme nějaké rozumy a topo od jednoho italského lezce, co to právě vylezl, a pouštíme še do toho. Cestu se nám daří najít o mnoho lépe, tedy až pod vrchol. Na poslední délku vysílám Kačku, chybí cca 15-20m. Nějak jsem z nákresu nepochopil, že se má poslední délka lézt za levou hranou, takže zvolená direttissima je opět výrazně obtížnější. Kačka si s tím ale poradí výborně. Aby toho nebylo málo, nahoře nemůže najít kruh. Vyřeší to s přehledem, omotá smyčkou kámen a štand si vytvoří sama. Následuje průzkum vrcholu a hledání slaňáku. Odměnou nám je krásné vzdušné slanění (z 50 metrů jich je 40 vzduchem) Krásný zážitek!
Celá fotogalerie




